42 ember meghalt, további 1675 pedig kórházba került az ázsai óriásdarazsaknak köszönhetően júliusban Kínában – ezek közül 37-en továbbra is válságos állapotban van. A nyár végén és a kora őszi időszakban leptek el a darazsak többek között iskolákat, de megtámadtak gyanútlan mezőgazdasági munkásokat is.
Az egyik azt nyilatkozta: “Horrorisztikus volt. Rögtön ellepték a fejem és a végtagjaim, majd azonnal támadtak. Mozdulni sem bírtam! A lábam azóta is olyan, mintha lukakat szaggatak volna rá.” Az óriásdarazsak csípése egyébként azért is megdöbbentő, mert a benne lévő neurotoxin egyik másik fajéhoz sem hasonlítható, viszont olyan erős, hogy képes feloldani az emberi szöveteket is a Guiness Rekordok Könyve szerint.
Az ázsiai óriásdarazsakat vonzza az emberi verejték, az alkohol szaga, továbbá egyéb édeskés ízek, illatok, valamint különösen érzékenyek, ha az állat vagy ember menekülni kezd. A ázsai óriásdarazsak évente átlagosan 10 000 utódot nemzenek, a lárváikat közönséges darazsakkal és méhekkel etetik, akiket ugyanúgy összehangolt támadással vadásznak le.